Yazar hakkında

Prof. Dr. Seriye Sezen

Prof. Dr. Seriye Sezen

Doktorasını, Ankara Üniversitesinde 1998 yılında tamamladı. 2004 yılında Kamu Yönetimi alanında doçent, 2010 yılında profesör oldu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) öğretim üyesi, Yönetim ve Yürütme Kurulu üyesidir. TODAİE’de Kamu Yönetimi, Kamu Yönetiminin Güncel Sorunları, Türkiye’nin Yönetim Yapısı, Karşılaştırmalı Düzenleme Politikaları ve Karşılaştırmalı Kamu Yönetimi Reformları derslerini; Orta Doğu Teknik Üniversitesinde State, Economy and Politics in Post-Mao China dersini vermektedir. Başlıca inceleme alanları; kamu yönetimi reformları, düzenleme politikaları ve kurumları ile günümüz Çin Halk Cumhuriyeti’dir. International Review of Administrative Science’ın yayın kurulu üyesidir. Yayınları: Kamu Yönetimi Sözlüğü (Ed., 1999), Devletçilikten Özelleştirmeye Türkiye’de Planlama (1999), Belediye Personel Sistemi (ortak yayın, 1999), Türk Kamu Yönetiminde Kurullar: Geleneksel Yapılanmadan Kopuş (2003), Çin’in İkinci Uzun Yürüyüşü (2009). Ayrıca ulusal ve uluslararası dergilerde ve gazetelerde yayımlanmış makaleler. E-posta: seriye.sezen@cinhh.com

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Özgür

  Öncelikle, çok bilgilendirici bir yazı olmuş.

  “Önemli ve acil konularda karşılıklı fikir alışverişi için her iki ülkenin diğer ülkeyle ilişkilerden sorumlu kuruluşları arasında direkt telefon hattının kurulması”

  Ma’nın Xi ile görüştükten sonra Tayvan’ı “ülke” olarak niteleyip nitelemediği hakkında şüphelerim var. Seriye Hoca’ya sormak istediğim konu bu alıntıyı nerden yaptığı..

  Teşekkürler

  Yanıt
  1. 1.1

   Seriye Sezen

   Özgür Bey, yazıma göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim. Alıntıyı, Ma’nın görüşme sonrasında basına yaptığı açıklamanın tam metnini içeren, Tayvan Dışişleri Bakanlığının, 8 Kasım 2015’te yaptığı basın açıklamasından yaptım. İsterseniz bu açıklamanın metnini kişisel adresinize iletebilirim. Ma bunu öneri olarak sunmuştur. Çin resmi haber ajansı Xinhua da bu önerinin yapıldığını, “Heads of Taiwan’s mainland affairs body and the Chinese mainland’s Taiwan affairs organ should set up a hotline to deal with emergency and important issues, Ma suggested.” şeklinde vermiştir (http://news.xinhuanet.com/english/2015-11/07/c_134793197.htm,)

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2015 Çin Hakkında Her Şey