Yazar hakkında

Onurcan Ülker

Onurcan Ülker

1989 doğumlu. Lisans eğitimini 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. 2015 yılında Çin Komünist Partisi’nin Mao sonrası dönüşümüne ilişkin kaleme aldığı tezle aynı bölümden yüksek lisans derecesini aldı. Halen Pekin Üniversitesi Yenching Akademisi’nde Çin Çalışmaları alanında ikinci yüksek lisans eğitimini sürdürmekte ve Çin’de reform dönemi ve kamu politikası alanlarında asistan olarak çalışmaktadır. İlgi alanları arasında kalkınmanın ekonomi politiği, karşılaştırmalı siyaset, devlet teorileri, yakın dönem Çin siyasal tarihi, Çin Komünist Partisi tarihi, Çin Marksizmi, Kültür Devrimi döneminde kitle mobilizasyonu ve ideolojik söylem bulunmaktadır. Çeşitli yazı ve çevirileri yayımlanmıştır. e-posta: onurcan.ulker@cinhh.com

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Kazım Göker

  Güzel bir gözlem ve tespitler politikadan bihaber olan okadar büyük bir kitle var ki. Böyle davranışları normal. Seçilmeleri kendi özgeçmişlerine bir artı puan olarak gördükleri sürede fazla bişey beklememek gerek.

  Yanıt
 2. 2

  oktay

  güzel bir bakış açısı verdiniz. Teşekkürler.

  Yanıt
 3. 3

  şadiye güler

  demokratik rejimlerde temel mesele sanıyorum,geniş tabanlı katılımcılık,bilinçli oy verme
  ve oyunun hesabını sorabilmedir.
  umudum bu tüm ülkelerde gerçekleşir.

  Yanıt
 4. 4

  Medine

  DHgate,
  Hızlı ve doğrudan alışverişin adresi

  DHgate.com, dünyanın önde gelen Çin ürünleri online toptan satış pazarıdır.
  Sizlere için en kolay ve en hesaplı all-in-one çözümü sunuyoruz.
  Güvenli ödeme hizmetleri, lojistik çözümler, güvenlik koruma hizmetlerimizle, küresel toptan ürün alım ve satım işlemlerine aracılık ediyoruz.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2015 Çin Hakkında Her Şey